Nakon što je zadarski Muzej antičkog stakla ugostio izložbu nalaza s Velike Mrdakovice i eksponati s drugog arheološkog značajnog nalazišta u zaleđu Vodica otišlo je na gostovanje u susjednu Bosnu i Hercegovinu. Povodom Međunarodnog dana muzeja Franjevački muzej i galerija Gorica u Livnu izložili su izložbu Velištak – život naselja kasnog neolitika koja je prvi puta postavljena u atriju Kulturnog centra 2016. godine.

Arheološko nalazište Velištak, smješteno u Velimskom polju, otkriveno je u travnju 2007. godine. Riječ je o naselju iz razdoblja hvarske kulture koja je tijekom gotovo čitavog 5. tisućljeća prije Krista bila rasprostranjena na području Dalmacije i Hercegovine. Arheološka iskopavanja ovog lokaliteta vodi arheolog Muzeja grada Šibenika, a istraživanja kontinuirano financijski podupire Grad Vodice.