Javna vatrogasna postrojba Grada Vodica od ovoga je utorka bogatija za 485.789,00 kn bespovratnih sredstava koje će namjenski utrošiti na nabavu opreme i potrebnog materijala. Naime, na temelju Poziva Ministarstva unutarnjih poslova na dodjelu bespovratnih financijskih sredstava „Financiranje službi spašavanja za potrebe stanovništva nastalih kao posljedica serije potresa počevši od 28. prosinca na području Grada Zagreba, Krapinsko-zagorske županije, Zagrebačke županije, Sisačko–moslavačke županije, Karlovačke županije, Varaždinske županije, Međimurske županije, Brodsko–posavske županije, Koprivničko–križevačke županije i Bjelovarsko–bilogorske županije“, postrojba je prijavila projekt JVP VODICE – Nabava nove vatrogasne opreme i alata zbog zamjene uništene i rashodovane opreme i alata na vatrogasnim intervencijama saniranja posljedica potresa u Sisačko–moslovačkoj županiji koji je u cijelosti prihvaćen te je 26. travnja 2022.  potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih financijskih sredstava.

Podnositelj operacije je Javna vatrogasna postrojba Grada Vodica, a voditelj operacije je zapovjednik Ivica Begić, struč.spec.ing.sec. Ukupna vrijednost projekta iznosi 485.789,00 te se financira u stopostotnom iznosu iz Fonda solidarnosti Europske unije. Navedeni iznos biti će utrošen na nabavu nove osobne i zajedničke zaštitne opreme i druge zaštitne opreme za rad na visinama i dubinama te nabavu interventne opreme kao što su hidraulični baterijski alat i termo kamera s čime će se povećati operativna spremnost postrojbe.