Jučer je gradonačelnik Vodica Ante Cukrov svečano otvorio novouređenu šetnicu Bristak. Uređenjem ovoga dosada zapuštenog i neorganiziranog područja koje se uz obalu proteže od Vile Marijane do Tribunja, Vodice su dobile novih 400 m ugodnog plažnog prostora opremljenog tuševima i sanitarnim čvorovima. Zasađeno je više od 50 stabla sterilnih murvi koje će za nekoliko godina pružati šetačima i kupačima toliko potreban hlad u ljetnim mjesecima. Uz njih i 150 grmova mediteranskog bilja koje će svojim stasanjem oplemeniti ovaj prostor. Kao posebna atrakcija ističu se nekadašnji talijanski bunkeri s početka Drugog svjetskog rata, koji su sada zatvoreni, obojani i prenamijenjeni u prostor za sjedenje i sunčanje. Na granici između Vodica i Tribunja izgrađen je kameni most koji spaja ova dva susjedna mjesta do kojeg su gradonačelnik Vodica Ante Cukrov i načelnik Općine Tribunj Marko Grubelić, simbolički zasadili stablo fafarinke u znak dobre suradnje.

Da podsjetimo, Grad Vodice izradio je projekt cjelovitog uređenja ovog dijela obale od Punte do Bristaka još u vrijeme bivše gradonačelnice Branke Juričev Martinčev, 2017. godine. Međutim, zbog zahtjevnosti i skupoće projekta, gradskim je sredstvima uređen ovaj dio, a za uređenje preostalog dijela, Grad Vodice će aplicirati na sredstva Europske unije. Radove uređenja izvela je tvrtka Sarađen d.o.o., projekt je stajao oko 2,2 milijuna kuna, a radovi su trajali nepuna tri mjeseca.