Grad Vodice i tvrtka Leć d.o.o. organiziraju dodjelu kompostera građanima koji su u svojim Izjavama naveli da žele kompostirati i to, bez naplate.
Naime, Grad Vodice je nabavio 2500 komada kompostera ukupne vrijednosti 862.500,00 kn, od čega će se 40% sufinancirati sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a koji će biti dodijeljeni građanima koji žele kompostirati i time smanjiti količine svog komunalnog otpada.
Obavještavaju se građani koji su se izjasnili za kompostiranje da dođu po svoj besplatni komposter u garažu tvrtke LEĆ d.o.o. (Put Gaćeleza 3/b) svakim radnim danom, od ponedjeljka do petka, u razdoblju od 8 do 10 sati i od 11 do 14 sati. Sukladno trenutnim epidemiološkim mjerama pri ulasku u prostor građani su obvezni predočiti važeću Covid potvrdu.
Edukacija građana na temu „Kako pravilno kompostirati“ bit će organizirana u srijedu, 23. veljače 2022. godine u Kulturnom centru Vodice u 17 sati, a upute za sastavljanje kompostera mogu se pronaći ovdje.