Crveni križ Vodice poziva građane da se odazovu na preventivni pregled razine šećera u krvi danas, 11. studenoga, od 9 do 11 sati koji će se provoditi na gradskoj tržnici. Mjerenje će vršiti učenici i djelatnici Medicinske škole Šibenik.

Šećerna bolest jedan je od vodećih javnozdravstvenih problema i globalna epidemija suvremenog društva uzrokovana promjenama načina života povezanog sa smanjenjem tjelesne aktivnosti, konzumiranjem visokokalorične hrane i porastom učestalosti debljine.
Potrebno je provoditi aktivnosti na svim razinama prevencije: primarnoj (usvajanje zdravih načina života), sekundarnoj (rano otkrivanje i započinjanje intervencija) i tercijarnoj (kontrola rizičnih čimbenika kod osoba s postavljenom dijagnozom). Samo sinergijske aktivnosti mogu u konačnici dovesti do poboljšanja zdravlja u populaciji koja je izložena rizicima koje šećerna bolest predstavlja.