Grad Vodice poziva na svečano otvorenje nove obalne šetnice kod Vile Marijane u Blatama, danas, 27. lipnja 2022. u 19 sati. Simboličnim prekidanjem vrpce i sadnjom fafarinke na novoizgrađenom kamenom mostiću koji spaja Vodice s Tribunjem, gradonačelnik Vodica, Ante Cukrov i načelnik Tribunja, Marko Grubelić, otvorit će lungo mare kojim su Vodice i Tribunj spojeni jednom od najduljih uzobalnih šetnica na zadovoljstvo građana i gostiju obaju turističkih destinacija. Svečanost će svojim nastupima uveličati: Klapa Bunari, Vodička glazba i Vodiške mažuretkinje.

Grad Vodice je uredio dio šetnice uz more od Bristaka do Tribunja s drvoredom i urbanom opremom, a nakon što Općina Tribunj uredi svoj dio obale do Vodica i spajanjem vodičke obalne šetnice na Tribunj, dobit ćemo jednu od najdužih šetnica koja se u cijelosti proteže uz more. Naime, Tribunj je već uredio svoj zapadni dio obale šetnicom od središta mjesta do Sovlje, pa kad bude uređen ovaj mali preostali dio od Vodica do tribunjske Marine, imat ćemo lungo mare u neprekinutom nizu od Srime, preko Vodica do Sovlje gotovo 10 km dug što će zasigurno nadopuniti turističku ponudu naših destinacija.