Čak 20 kazališnih skupina, više od 300 glumaca i kazališnih entuzijasta nastupit će u Vodicama na 62. Festivalu hrvatskih kazališnih amatera. Tijekom posljednja dva svibanjska vikenda gledat ćemo najbolje ovogodišnje amaterske predstave. iz gotovo svih krajeva Hrvatske, odabrane u selekciji za ovogodišnji Festival.
Izbornica Bruna Bebić, prvakinja Drame splitskog HNK, ocjenjivala je prijavljene predstave s područja Šibensko-kninske županije i ovim je riječima obrazložila odabir predstave Penelopa, Dramske amaterske družine Pučkog otvorenog učilišta Vodice da sudjeluje na ovogodišnjem izdanju Festivala: „Odabirom zahtjevnog predloška, visokim stupnjem promišljenosti, hrabrošću pristupa te ujednačenom kvalitetom svih segmenta, zaista to zaslužuje“ (da bude izvedena na 62. FHKA, op. a.).

Predstave će biti igrane tijekom šest festivalskih dana, od 20. do 22. i od 27. do 29. svibnja u Kulturnom centru Pučkog otvorenog učilišta Vodice koje već osam godina kao izvrstan domaćin i suorganizator otvara svoja vrata najboljim amaterskim kazališnim skupinama iz cijele Hrvatske.
Sve festivalske predstave budno će pratiti prosudbeno povjerenstvo, a u završnici Festivala, 29. svibnja proglasit će nominacije i nagrade u devet kategorija. Ulaz na sve predstave je slobodan!
Materijalnu potporu održavanju Festivala pružaju: Ministarstvo kulture i medija RH, Šibensko-kninska županija, Grad Vodice i Turistička zajednica Grada Vodica. Medijski pokrovitelji su: Radio Ritam Šibenik, Portal InfoVodice