Danas se u Muzeju antičkog stakla u Zadru otvara izložba Velika Mrdakovica - rezultati najnovijih arheoloških istraživanja (2011. – 2013.). Izložba koja je prvi puta bila postavljena u atriju Kulturnog centra u Vodicama 2014. godine gostovala je već u nekoliko gradova, pa i izvan granica naše zemlje. Istraživanja na Velikoj Mrdakovici provode se neprekidno još od 2011. godine, prvo na nekropoli, a zatim od 2014. godine i na samom liburnsko-rimskom naselju na tjemenu brda pod vodstvom višeg kustosa Muzeja grada Šibenika, većim dijelom i zaslugom Grada Vodica koji kontinuirano izdvaja sredstva za arheološka istraživanja, pa i u posljednje dvije godine kada je izostala do tada redovita, potpora Ministarstva kulture.

Lokalitet Velika Mrdakovica, Polibijeva Arauzona, u vodičkom zaleđu. U recentnim arheološkim kampanjama (2011. – 2013.) pronađen je segment nekropole s četrnaest grobova iz 1. i 2. stoljeća te jedan raniji helenistički grob. Unutar grobnih cjelina pronađeno je obilje materijala (keramičke urne lokalne proizvodnje, brončane fibule, staklene posude, željezni i brončani čavli, koštane igle i žetoni...). Od najznačajnijih nalaza izdvaja se stakleni pužoliki riton, do sada jedini takav primjerak s područja Hrvatske. Odabranim izlošcima nastoji se ispričati priča o životu na prostoru Velike Mrdakovice koji je trajao u kontinuitetu od 4. stoljeća prije Krista do 3. stoljeća poslije Krista.