U iščekivanju radosti kazališne igre, čast nam je pozvati vas na 63. FESTIVAL HRVATSKIH KAZALIŠNIH AMATERA koji i ove godine igra u Vodicama tijekom dva svibanjska vikenda: 12. do 14. i 19. do 21.

Najavni spot pogledajte ovdje

Tijekom šest festivalskih dana publika će moći besplatno pogledati čak 20 izvrsnih predstava koje su odabirom izbornika izborile nastup na ovogodišnjem Festivalu te predstavu domaćina – Dramske amaterske družine Vodice. Više od 300 kazališnih entuzijasta iz Zagreba, Zaprešića, Samobora, Daruvara, Pazina, Gospića, Rijeke, Sinja, Sv. Filipa i Jakova, Murtera, Treglave, Metkovića, Nedelišća, Donjeg Kraljevca, Huma na Sutli, Stažnjevca, Slavonskog Broda, Županje, Retkovaca i Viljeva zaigrat će na sceni vodičkog Kulturnog centra i pružiti publici bogat i raznovrstan dramski program.

Sve festivalske predstave budno će pratiti prosudbeno povjerenstvo, a u završnici Festivala (21. svibnja) bit će proglašene nominacije i nagrade u devet kategorija.

Organizator Festivala je Hrvatski sabor kulture, suorganizator Pučko otvoreno učilište Vodice, materijalnu potporu održavanju Festivala pružaju: Ministarstvo kulture i medija RH, Šibensko-kninska županija, Grad Vodice i Turistička zajednica Grada Vodica. Medijski pokrovitelji su: Radio Ritam Šibenik i portal InfoVodice.