Patronažna služba Vodice i Crveni križ Vodice, povodom 30 godina patronaže, organiziraju preventivni pregled razine šećera u krvi u petak, 31. ožujka, od 9 do 11 sati na gradskoj tržnici. Mjerenje će vršiti djelatnice patronažne službe. Pozivaju se građani da iskoriste priliku i izmjere razinu šećera u krvi i krvni tlak.

Šećerna bolest jedan je od vodećih javnozdravstvenih problema i globalna epidemija suvremenog društva uzrokovana promjenama načina života povezanog sa smanjenjem tjelesne aktivnosti, konzumiranjem visokokalorične hrane i porastom učestalosti debljine. Potrebne su aktivnosti na svim razinama prevencije: primarnoj (usvajanje zdravih načina života), sekundarnoj (rano otkrivanje i započinjanje intervencija) te tercijarnoj (kontrola rizičnih čimbenika kod osoba s postavljenom dijagnozom). Samo sinergijske aktivnosti mogu u konačnici dovesti do poboljšanja zdravlja u populaciji koja je izložena rizicima koje šećerna bolest predstavlja.