Gradonačelnica Grada Vodica objavljuje Javni poziv za predlaganje programa javnih potreba u područjima kulture i društvenih djelatnosti udruga građana za 2018. godinu. Sve informacije i obrazac možete pronaći ovdje.

Javni poziv mještanima otoka Prvića i svim zainteresiranim građanima na predstavljanje projekta URBECO

Pozivaju se mještani otoka Prvića, kao i svi zainteresirani građani na predstavljanje projekta URBECO.
Projekt URBECO je intermodalni urbani ekološki sustav javnog prijevoza brodovima kojim se planira podizanje kvalitete linijskog prijevoza u segmentu učestalosti linija, kvalitete usluge i efikasnosti samog prijevoza.

Predstavljanje projekta održat će se u prostorijama Mjesnog odbora Prvić Luka u srijedu, 20. rujna 2017. u 18:00 h.

POZIV na Javni uvid mještanima Prvić Luke

Grad Vodice poziva mještane Prvić Luke kao i svih zainteresiranih, na Javni uvid u projekt rekonstrukcije nerazvrstane ceste 4570/1 koji će se održati u prostorijama Mjesnog odbora u utorak, 5. rujna u 18 sati.
Radi se o cesti koja je nastavak Ulice II i pruža se do istočne strane otoka, prema obali koja gleda na Srimu. Sredstva potpore za realizaciju ovog projekta osigurana su prijavom na natječaj za operaciju 7.2.2. Ministarstva regionalnog razvoja i Europskih fondova iz proračuna Europske unije, Republike Hrvatske i dijelom iz proračuna Grada Vodica, u ukupnom iznosu od 1,1 milijun kuna.
Na Javnom će uvidu biti detaljno prikazana trasa predmetne rekonstukcije i planirani način rekonstrukcije svih susjednih čestica na koje će ovaj zahvat imati utjecaja. Stoga će Javnom uvidu prisustvovati predstavnici Grada Vodica i tvrtke Agrad projekt d.o.o. kao izvođači radova.

Danas bez vode središte Vodica

Vodovod i odvodnja d.o.o. Šibenik obavještava da, zbog kvara na cjevovodu danas, 9. kolovoza do 15 sati, vode neće imati potrošači u ulicama: Ive Čače, Vladimira Nazora, Prvomajske te potrošači na Obali Franje Tuđmana u Vodicama. Potrošači u Ulici žrtava fašizma neće imati vode do 9 sati.

2. sjednica Gradskog vijeća

27. sjednica Gradskog vijeća Grada Vodica održat će se u petak, 11. kolovoza 2017. u Gradskoj vijećnici, Ive Čače 8 s početkom u 10:00 sati. Prijedloge akata možete pogledati ovdje.

Analiza tržišta za radove na rekonstrukciji nerazvrstane ceste na čes. zem. 4570/1 k.o. Prviću Prvić Luci na otoku Prviću – I. faza

Sukladno članku 198. Zakona o javnoj nabavi („NN“ br. 120/16) naručitelj Grad Vodice, prije pokretanja otvorenog postupka javne nabave za radove na rekonstrukciji nerazvrstane ceste na čes. zem. 4570/1 k.o. Prviću Prvić Luci na otoku Prviću – I. faza  provodi analizu tržišta u svrhu pripreme nabave i informiranja gospodarskih subjekata o svojim planovima i zahtjevima u vezi s nabavom, sve informacije o istome mogu se preuzeti ovdje.

JAVNI UVID u Nacrt Plana gospodarenje otpadom za razdoblje 2017. - 2022.g.

Sukladno čl 22. Zakona o održivom gospodarenju otpadom (NN 94/2013) , Grad Vodice, objavljuje Javni uvid u Nacrt Plana gospodarnja otpadom za razdoblje 2017.- 2022.g. Više o gospodarenju otpadom pročitajte ovdje.

Javni uvid u kojem možete dostaviti svoje primjedbe i prijedloge traje od 17.srpnja do 17.kolovoza 2017.godine.

Nacrt Plana možete vidjeti ovdje, na web stranici Grada Vodica, a u tiskanom obliku u prostorijama Grada Vodica svaki radni dan od 07:00h do 15:00h.

Sve primjedbe mogu se dostaviti pisanim putem na adresu: Grad Vodice, Ive Čaće 8, 22211 Vodice s naznakom "Primjedba na PGO", ili putem e-maila na marko@lugovic.com.

Obavijest Agencije za poljoprivredno zemljište - zahtjev za sklapanje ugovora

Agencija za poljoprivredno zemljište obavještava fizičke i pravne osobe na koje se odnose Odluke o davanju u zakup bez javnog poziva na koje je Ministarstvo poljoprivrede dalo suglasnost, da podnesu u razdoblju od 16. lipnja  do 16. srpnja 2017. godine, Agenciji za poljoprivredno zemljište, Zagreb, Ulica grada Vukovara 78., zahtjev za sklapanje ugovora o privremenom korištenju sukladno članku 48. stavku 1. Zakona o poljoprivrednom zemljištu ( Narodne novine broj 39/13 i 48/15) i Naputku ministra poljoprivrede za postupanje u primjeni odredbe članka 51. stavka 3. Zakona o poljoprivrednom zemljištu (Narodne novine“, br. 53/17).
DOPUNA UPUTE za provedbu Naputka ministra poljoprivrede za postupanje u primjeni odredbe članka 51. stavka 3. Zakona o poljoprivrednom zemljištu - »Narodne novine«, broj 39/13. i 48/15.

Održavajte svoje zelenilo

Upravni odjel za komunalno-vodni sustav, zaštitu okoliša i graditeljstvo Grada Vodica moli građane čije zelenilo – grane stabala, živica i sl. ometaju prolaz pješaka i vozila na javnim površinama da ih uklone.
Naime, iako je oku ugodno i osvježavajuće, zelenilo ne bi smjelo prelaziti granice dvorišta, a starija stabla koja su se već davno razgranala izvan svojih dvorišta ne smiju biti niža od 4.2 m, jer vrlo često u takvim slučajevima onemogućuju slobodan prolaz vozilima i pješacima.
Stoga se mole vlasnici takvih biljaka da ih ošišaju i oslobode prolaze, jer će u protivnom Komunalno redarstvo postupiti sukladno Odluci o komunalnom redu (Službeni vjesnik Šibensko-kninske županije 06/08, 06/09, 11/11, 05/12, 02/13, 09/13, 05/14, 10/14 i Službeni vjesnik Grada Vodica 02/15, 03/15, 03/16) i kažnjavati nesavjesne vlasnike.

1. konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća

Nakon prvog neuspjelog pokušaja 23. lipnja 2017., 1. konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Grada Vodica održat će se 03. srpnja 2017. u Gradskoj vijećnici, Ive Čače 8 s početkom u 09:30 sati. Dnevni red možete pogledati ovdje.